Середа, 2 Квітня

ОЛЬФАКТОРНА ІСТОРІЯ: в умовах війни українські нішові парфумери переосмислюють концепцію ароматів, адаптуючи їх до нової реальності

Війна змінила не лише наше повсякденне життя — вона глибоко проникла в культурні коди, до яких ми звикли. В умовах глобальних потрясінь змін зазнали навіть смаки в парфумерії. Про нову економічну та ольфакторну реальність країни в сегменті нішової парфумерії розповідає Дмитро Слесарєв — дистриб’ютор парфумерно-косметичної продукції, власник мережі бутиків високої парфумерії PARFUM BÜRO та засновник першого українського міжнародного нішевого бренду PARFUM BÜRO | M-collections.

Дмитро Слесарєв — дистриб'ютор парфумерно-косметичної продукції, власник мережі бутиків високої парфумерії PARFUM BÜRO та засновник першого українського міжнародного нішевого бренду PARFUM BÜRO | M-collections
Дмитро Слесарєв — дистриб’ютор парфумерно-косметичної продукції, власник мережі бутиків високої парфумерії PARFUM BÜRO та засновник першого українського міжнародного нішевого бренду PARFUM BÜRO | M-collections

Війна кардинально змінила культурний контекст. Чи змінилися смаки споживачів щодо унікальності нішових ароматів в умовах війни? Якщо так, то як саме?

Абсолютно згоден з вами. Такі глобальні зміни та потрясіння в житті суспільства не могли не позначитися на всіх його аспектах, включно й зі світом високої парфумерії. Покажу на власному прикладі. Наш бренд PARFUM BÜRO | M-collections є першим українським нішовим брендом міжнародного масштабу. Ми запустили його перед самим повномасштабним вторгненням і далі розвиваємо вже в тих умовах, які сьогодні маємо.

На початку цього року відбулася премєра двох нових ароматів, в них відображено почуття й емоції, які пережили люди з приходом війни… Один аромат — чоловіча історія, інший — жіноча, хоча ми й не ділимо аромати в ніші за гендерним принципом. І обидва ці продукти було гідно оцінено любителями, що ми сьогодні можемо з вдячністю констатувати.

Ми, як креатори, повинні тонко вловити запит нашої аудиторії, і, мені здається, ми його відчуваємо.

А ось скажу по секрету, новинки наступного року, 25-го, над якими ми сьогодні працюємо, будуть абсолютною протилежністю. Це будуть ольфакторні історії про сонячне, безтурботне, смачне, радісне, щасливе мирне життя, за яким ми всі сьогодні так скучили… Ми, як креатори, повинні тонко вловити запит нашої аудиторії, і, мені здається, ми його відчуваємо.

Чи спостерігається збільшення інтересу до українських парфумерів або локальних брендів в умовах війни? Чи відображає це зміни в попиті на парфуми, повязані з українською ідентичністю?

Можу сказати, що люди діляться на дві категорії. Перша проявляє доброзичливо-підтримувальний інтерес, а друга із секти «немає пророка у своїй вітчизні». В принципі, плавне перетікання з другої в першу теж наявне. У будь-якому разі, місця походження для продукту недостатньо. Важливі цікава концепція, оригінальна композиція, гідний флакон, стильне паковання… і, безумовно, якість, якість, якість! Що ж до запиту на ідентичність, так це було й раніше.

Наш досвід створення спільно з французьким брендом JÉROBOAM аромату під назвою «ВОНА», присвяченого українці, нас багато чому навчив. Запит, безсумнівно, є. Головне — щоб це було тонко й інтелігентно, без примітиву та шароварщини.

Яких змін зазнав імпорт нішової парфумерії?

Глобальних змін в імпорті я не можу відзначити, крім того, що перші кілька місяців його взагалі не було, оскільки наш продукт не належить до категорії критичного імпорту. Та ще, мабуть, один момент: якщо раніше більшість із моїх 50 постачальників давали нам відстрочку платежу, то тепер багато з них, висловивши «глибоке занепокоєння та підтримку», запропонували перейти на умови попередньої оплати. Однак залишилися кілька вірних і надійних партнерів, яким я дуже вдячний.

Які фактори зараз найбільше впливають на вибір парфумів для українських споживачів? Наскільки змінилася роль емоційного аспекту?

Емоція у високій парфумерії була, є й буде головним фактором. І нічого це не змінить. Ні війна, ні криза… Ну, хіба що пандемія. І то ненадовго. На період втрати нюху… (Усміхається.)

Як війна змінила ваше особисте ставлення до парфумерії як бізнесу?

У мене не те щоб змінилося ставлення, скоріше, я якось більше зрозумів про свій бізнес і про себе в ньому. У перший місяць великої війни я був проїздом у Львові й виявив там велику кількість знайомих облич — як наших клієнтів, так і своїх співробітників. І мене осяла божевільна ідея, яку я дуже швидко реалізував. Уже 13 квітня 2022 року ми відкрили маленький бутик прямо в серці міста на вулиці Вірменській.

І можете собі уявити, коли в день відкриття зайшла перша гостя, озирнулась навколо та почала дякувати зі сльозами на очах, тому що після всіх жахів і стресів вона опинилася несподівано у своєму знайомому світі. У неї ніби різкість навелася.

Це було дуже зворушливо. От тоді я й усвідомив, що ми точно недаремно це робимо…

Бутик ми, до речі, так і назвали — «Віддушина».

І відкрили другий такий самий уже через місяць у Вінниці.

Які ваші прогнози щодо розвитку ринку нішової парфумерії в Україні після завершення війни?

Складно робити прогнози, в якому напрямі рухатиметься ринок ніші, як світовий, так і український зокрема. Але я точно впевнений, що він буде рухатися й розвиватися, цвісти й пахнути. А ми всі, безсумнівно, приречені на успіх. Ми це заслужили.