Війна — це період посиленого навантаження для підприємців. І на жодних бізнес-курсах не вчать, як діяти в таких ситуаціях. Клуб допомагає підприємцям об’єднуватися, легше адаптуватися до нових умов, створювати нові партнерства, відкривати та масштабувати свої компанії. «Релокація підприємств і розвиток міжнародних зв’язків стали необхідними кроками для збереження стабільності й розвитку компаній наших резидентів» зазначає Артем Майдан — Президент клубу підприємців PRIZMA Club.
У сучасному бізнесі України активне членство в бізнес-клубах стає стратегічним кроком для підприємців і сприяє розширенню бізнес-можливостей. Саме вступ до таких клубів дозволяє налагоджувати партнерські відносини, обмінюватися досвідом із професіоналами свого сегмента й отримувати доступ до різноманітних ресурсів.
Отже, ми не лише адаптуємося до нових умов, але й активно працюємо над розширенням можливостей і збереженням конкурентоспроможності українського підприємництва.
АДАПТАЦІЯ ДО ЗМІН
У контексті третього року війни, запити членів бізнес-клубу зазнали значних змін. Якщо раніше основний акцент було зроблено на стабільності й розвитку в межах України, то тепер основна увага спрямовується на адаптацію до змін, що відбуваються в умовах конфлікту.
Нині, до речі, багато бізнесів знову відбудували системні процеси, налагодили роботу й тепер фокусуються на операційній ефективності.
Однією з ключових змін є збільшення активності волонтерської діяльності серед членів клубу. Вони все частіше долучаються до благодійних проєктів, спрямованих на підтримку військових, постраждалих від війни та їхніх родин.
Також резиденти бізнес-клубу активно розширюють свої горизонти за межі країни, встановлюючи нові бізнес-контакти та шукаючи потенційних партнерів за кордоном. З метою обміну досвідом і здобуття нових ідей, учасники здійснюють візити до США та Британії, де вони беруть участь у бізнес-турах і взаємодіють з міжнародними колегами.
ЗБЕРЕЖЕННЯ СТАБІЛЬНОСТІ
Релокація підприємств і розвиток міжнародних зв’язків стали необхідними кроками для збереження стабільності та розвитку компаній наших резидентів. Чимало підприємств із нашого клубу вирішили розширити свою географію діяльності, відкривши філії та представництва за кордоном.
У нашому бізнес-клубі ми завжди ставили перед собою високі стандарти щодо етики та прозорості вступу до клубу. Ми пишаємося тим, що наші члени — це перевірені підприємці, які дотримуються високих стандартів ділової етики та принципів підприємництва Україна продовжує боротися за своє місце в Європі, маючи досягнення в різних сферах і навіть задаючи тренди. Нечесні люди бувають. І дуже добре, що ці випадки виявляють і дають їм публічного розголосу, а не замовчують. Це важливо, щоб іншим не хотілося це повторити.
ПСИХОЛОГІЧНІ УСТАНОВКИ
На нашу думку, деяких підприємців від об’єднання в бізнес-спільноти спиняє установка «Не на часі». Здається, що треба спочатку подолати кризу, а потім іти в клуб. Але насправді треба йти в клуб задля подолання кризи. Наприклад, ми часто влаштовуємо мастермайнди, де кожен учасник може знайти розв’язання власної бізнес-проблеми. До того ж у рамках клубу ми підтримуємо підприємців у їхніх волонтерських активностях.
Нове покоління підприємців і розвиток нових галузей мотивують бізнес-клуби розвиватися і бути в тренді. Хто зможе — продовжить роботу, а досвід буде їхньою додатковою перевагою. Хто не зможе — з бізнесу піде, з’являтимуться нові клуби по інтересах. І це не стосується якихось конкретних галузей: до вас як клубу приходитимуть різні клієнти — і ви маєте дати їм експертність і підтримку.
В соціальному плані ми підтримуємо українських військових, закриваємо збори в рамках нашої спільноти, маємо подяки від військових частин. Якщо чесно, ми не вважаємо наше волонтерство якоюсь особливою заслугою. Адже зараз кожен українець робить максимум для нашої перемоги. А ми — українці!