Вівторок, 11 Червня

Разом можемо запускати потужні ініціативи, що здатні рухати країну вперед

До початку повномасштабного вторгнення CEO Club уже був місцем творення імпакт-проєктів, і поява екзистенційної загрози, що постала перед країною, суттєво посилила цю місію. Якщо раніше спільнота була переважно зосереджена на внутрішньому розвитку, підсиленні особистісних і бізнес-можливостей кожного учасника, то після 24 лютого стало зрозуміло, що клуб має виходити назовні, розпочинати глобальну гру й бути драйвером суспільних і економічних змін, необхідних країні на всіх рівнях. Ми зрозуміли, що контекст, у якому ми перебуваємо, вимагає ширшого та глибшого розуміння, а також більшої залученості до нових суспільних процесів, які відбуваються. Крім того, ми побачили, як разом можемо запускати потужні ініціативи, що здатні рухати країну вперед. До прикладу, ми всі в клубі постійно стаємо свідками випадків, коли покладаючись лише на ресурси всередині спільноти, нам вдається з потужною швидкістю направляти експертизу одне одного в кризові напрями та за лічені дні закривати навіть мільйонні збори на потреби різних спецпідрозділів і бригад.

Сергій Гайдайчук — президент і засновник CEO Club
Сергій Гайдайчук — президент і засновник CEO Club
СТАЛЕВІ ВЗАЄМИНИ

Зважаючи на те, як сили українського бізнесу здатні рухати країну вперед, з’явилося розуміння, що саме він повинен взяти на себе відповідальність за налагодження сталих взаємин із глобальним бізнесом. Відтак у листопаді 2022 року розпочалася діяльність клубу CEO Club London у Британії, що об’єднав понад 35 бізнес-лідерів, які вже тривалий час проживають у британській столиці. За цей час клубу вдалося досягти впізнаваності та провести зустрічі з Борисом Джонсоном, баронесою Еммою Ніколсон, міністеркою Великої Британії з питань бізнесу та торгівлі Нус Гані, британським стратегом Тімоті Ешем, бізнесменом Джорджем Вестоном та іншими представниками британського політикуму й бізнесу.

Основна зміна в запитах серед членів клубу полягає в тому, щоб мати власний простір безпеки, довіри та підтримки, як для лідера бізнесу. Країна проживає найтурбулентніші часи, тому мати такий простір — необхідність для кожного підприємця. Це є фундаментом, на якому надалі він може впевнено розвиватися, масштабуватися, отримувати доступ до нових бізнес-можливостей та надійного спрямування своїх сил і ресурсів. Тому зараз, коли невизначеність стала нашою реальністю, роль CEO Club як простору довіри та безпеки зросла в декілька разів, адже сила клубу в кризові часи — ставати місцем опори та взаємопідтримки. Кожен член клубу відчуває цю перевагу на собі, і кожен, хто прагне доєднатися до клубу, також її усвідомлює.

ФАКТОР ДОВІРИ

У нас є сотні крутих бізнес-історій, компаній і підприємців, які досягали значного успіху як в Україні, так і за її межами. Тому для переважної більшості потенційних інвесторів найважливішими факторами залишається наявність довіри, чіткого розуміння всіх процесів і верховенства права, яке має забезпечувати ефективне державне управління. Розмови про це часто лунають на міжнародних конференціях і зустрічах, до яких я долучаюся. Справді, у них є побоювання через недосконале законодавство у сфері захисту бізнесу та корупційні випадки, тому це є нашим великим домашнім завданням, над яким бізнесу треба працювати в повній синхронізації з українською владою.

ТЕНДЕНЦІЇ

Для себе я зробив висновок, що є дві причини об’єднання підприємців у клуби. Перша — це те, що історично тенденція бізнес-спільнот не була такою популярною в нашій країні, як це було в Англії чи Сполучених Штатах Америки. До прикладу, нашому клубу невдовзі виповниться лише 13 років, а британські й американські мають історію в понад 150 років. Це суттєва різниця, яка не може не впливати на відсутність культури бізнес-об’єднань. Що ж стосується другої причини, то це низька обізнаність серед підприємців про роль клубів, про їхній вплив на формування особистості бізнес-лідера та країни в цілому. Наш досвід показує, що лише залучившись підтримкою колег і партнерів, можна творити дуже круті та потрібні проєкти національного й міжнародного масштабу.

Вже багато років я схиляюся до ключової думки: активний розвиток культури об’єднань у суспільстві є ознакою активного розвитку цього суспільства. Саме з цією метою я написав книгу «The Club. Мистецтво об’єднувати», де детально виклав власний досвід створення клубу та спільноти, щоб кожен міг вивчити кращі практики CEO Club і впровадити їх у життя. Бо що більше дієвих спільнот буде в Україні — то потужніше діятиме наше суспільство на багатьох рівнях.

Але сучасні політичні реалії показують, що просто бізнес-спільнот для інтелектуального розвитку та творення нових ідей нашій країні вже недостатньо. Ми маємо формувати фундації, спрямовані на співпрацю з політичною силою, здатною чути, сприймати та реалізовувати бачення бізнесу.

ІНІЦІАТИВИ

Всередині нашої спільноти сформовано два напрями, зосереджені на спільній допомозі та підтримці інших унаслідок війни. Перший — це напрям підтримки Сил Опору, який за минулі два роки ми розгорнули до потужних масштабів. Майже щодня в нашому загальному чаті один член клубу ініціює цільовий збір, а інші активно підхоплюють його й закривають у найкоротші строки. Так у 2023 році наша підтримка Сил Опору становила більш ніж 18 мільйонів гривень, за які ми оперативно закуповували все необхідне, про що не можна казати, але я глибоко вдячний усім членам клубу, оскільки це все допомогло зберегти життя багатьох наших військових.

Другий напрям — це гуманітарний, який діє в межах фондів Generation+ та Soborna Ukraine, де ми зосереджуємо свої сили на підтримці нового покоління країни.

У Generation+ уже четвертий рік поспіль ми ведемо набір підлітків, які опинилися в складних життєвих обставинах. Завдяки підтримці членів клубу вони отримують можливість отримати опору та визначитися зі своїм майбутнім: здобути необхідні навички для професії та дорослого життя.

Фонд Soborna Ukraine — ще одна дуже важлива для нас усіх ініціатива, основними фундаторами та донаторами якої є члени CEO Club. На постійній основі ми разом із членами клубу підтримуємо понад 200 дітей і їхніх мам, дружин загиблих воїнів, які зіткнулися з наслідками втрати. Кожна дитина щомісяця отримує пряму фінансову допомогу; разом зі своєю мамою вона має підтримку досвідчених психологів, а також круті освітні можливості включно з подорожами та літнім відпочинком. Ця допомога з нашого боку не є одноразовою акцією, тому за час діяльності цієї ініціативи нам вдалося створити для родин полеглих воїнів відчуття єдності й того, що вони ніколи не залишаться наодинці зі своєю втратою.