Вівторок, 17 Вересня

Попит на структурування компаній зріс для багатьох підприємців, а будь-яка криза лише підвищує запит на ефективність!

Будь-яка криза підвищує попит на ефективність. Коли економіка більш-менш стабільна, бізнеси можуть дозволити собі існувати на інерції попередніх досягнень. Але в умовах війни відсутність розвитку та пошуку нових можливостей може призвести до закриття бізнесу акцентує Кирило Куницькийзасновник бізнес-клубу HŌLDERS.

Кирило Куницький ― засновник бізнес-клубу HOLDERS
Кирило Куницький ― засновник бізнес-клубу HOLDERS

Саме тому для багатьох підприємців зріс попит на структурування своїх компаній. І саме на цьому спеціалізується клуб HŌLDERS, який вже понад девʼять років не просто дає доступ до цінних контактів і знайомств, а допомагає структуровано працювати над підвищенням ефективності бізнесів. Саме це більшою мірою мотивує резидентів залишатися в клубі та приваблює нових учасників.

HŌLDERS позиціонує себе як найефективніший бізнес-клуб з погляду впливу на підвищення системності роботи й фінансових результатів компаній резидентів.

Нині є декілька векторів, які спостерігаються в запитах учасників клубу. По-перше, є резиденти, що вступили до лав ЗСУ й зараз перебувають на фронті. Відповідно, для них найважливіше питання: «Як зберегти компанію в умовах, коли власник не може напряму керувати бізнесом?».

По-друге, майже у всіх резидентів гостро стоїть питання підбору персоналу до своїх команд, бо через війну дуже погіршився ринок праці. Саме тому в рамках клубу організовуємо багато активностей, спрямованих на налагодження внутрішньої HR-функції бізнесу, що дозволяє більш ефективно знаходити й утримувати талановитих працівників, а також будувати сильні команди в умовах війни.

ІНВЕСТИЦІЙНА ПРИВАБЛИВІСТЬ

Україна за попередні роки перед початком повномасштабного вторгнення активно намагалася розвивати репутацію інвестиційно-привабливої економіки, і в багатьох сегментах ринку це вдавалося. На жаль, війна та всі події, повʼязані з нею, значно погіршили інвестиційну привабливість країни. Ситуація додатково посилюється ще й глобальним сповільненням світової економіки та зниженням інвестиційної активності в усьому світі.

Звісно, що в таких складних умовах будь-які резонансні скандали із залученням великих бізнесів дуже негативно впливають на інвестиційний клімат у країні. Зараз час, коли бізнес і держава мають працювати в щільній взаємодії, разом опікуючись збереженням напрацьованого інвестиційного іміджу країни.

В моменти великої невизначеності кожна можливість отримати підказку, пораду чи звʼязатися з необхідною людиною є важливим фактором для будь-якого підприємця. Саме тому сьогодні перебування в спільноті системних підприємців значно допомагає в утриманні своєї компанії на плаву.

ПОТЕНЦІАЛ СПІЛЬНОТ

Сьогодні великий потенціал — у появі більш вузькогалузевих спільнот. Адже більшість наявних бізнес-спільнот є кросгалузевими, тобто в одному клубі перебувають підприємці з різних ніш. Але спостерігається певний брак вузькогалузевих спільнот, які обʼєднують підприємців однієї галузі та створюють якісне вузькопрофільоване інформаційне поле всередині.

Попри це, від самого початку війни всередині клубу відбувається дуже багато активностей, спрямованих на підтримку ЗСУ, мирного населення та країни в цілому.

З перших днів повномасштабного вторгнення в клубі було запущено координаційний центр «Підприємці допомагають», в рамках якого збиралися запити з різних джерел і надавалася допомога з використанням ресурсів резидентів клубу. Так із допомогою резидентів клубу відбулося багато заходів для евакуації мирного населення з місць бойових дій. Постійно збираються донати на різні потреби ЗСУ — від прицілів і дронів до транспорту. На всіх великих зібраннях клубу відбувається збір донатів на потреби різних підрозділів армії, а також для допомоги сімʼям загиблих воїнів і дітям, які постраждали від війни. Бували випадки спільної організації виробництв резидентами. Наприклад, на початку війни, коли відчувався великий брак багатьох категорій матеріального спорядження, було організовано пошив плитоносок, які передавалися силам тероборони та військовим. Це не кажучи про допомогу та донати, які здійснюють всі резиденти особисто.