Вівторок, 17 Вересня

Digital Smile Design — інновації в стоматології, що дозволяють пацієнту побачити результати лікування ще до його початку

Яскрава сяюча білосніжна усмішка — еталонно визнана як дієвий інструмент у самопрезентації, а сучасна цифрова стоматологія має безліч можливостей створити її для вас без шкоди для здоров’я і з максимальним ефектом. Усмішка з вінірами завжди ідеальна та здатна кардинально змінити зовнішній вигляд.

«Спробуйте розпочати день з усмішки, дарувати її просто так, і ви помітите, як життя зміниться на краще, ви почуватиметеся щасливішими», — радить Ірина Поташник, стоматологиня, засновниця і головна лікарка мережі «Стоматологічних клінік «Експерт», членкиня Жіночої ділової палати України, членкиня правління львівського кластера медичного бізнесу.

Ірина Поташник, стоматологиня, засновниця і головна лікарка мережі «Стоматологічних клінік «Експерт», членкиня Жіночої ділової палати України, членкиня правління львівського кластера медичного бізнесу.
Ірина Поташник, стоматологиня, засновниця і головна лікарка мережі «Стоматологічних клінік «Експерт», членкиня Жіночої ділової палати України, членкиня правління львівського кластера медичного бізнесу.

Вініри як найсучасніший метод покращення візуального стану посмішки користуються дедалі більшою популярністю в Україні. Як змінилися запити пацієнтів за останні два роки?

За десять років роботи в Україні та сім років на ринку міжнародного медичного туризму маємо вже понад 10 тис. задоволених клієнтів. Мережа стоматологічних клінік «Експерт» оснащена найсучаснішим обладнанням для виготовлення робіт пацієнтам із найвищими естетичними вимогами. Клініки Експерт — це:

– сертифіковане й сучасне лікувальне та діагностичне обладнання;

– єдина на тепер у Львові операційна в стоматології з дотриманням світових стандартів;

– команда вузькопрофільних спеціалістів із досвідом роботи понад 10 років;

– успішне лікування найскладніших клінічних випадків  реконструкцій і реабілітацій. У портфоліо лікарів — численні приклади найскладніших імплантацій, кісткових пластик, аугментацій тощо.

Цифрова стоматологія — це новий стандарт у комплексній діагностиці та лікуванні стоматологічних захворювань із застосуванням комп’ютерного моделювання та спеціальних програм, які дають змогу отримати найточніші дані діагностики та відповідно розробити ефективний план лікування для кожного пацієнта. Цифровий дизайн посмішки (DSD — Digital Smile Design) дозволяє пацієнту побачити результати лікування ще до його початку на цифровому фото. Завдяки цьому можна ухвалити зважене рішення про необхідність таких змін в зовнішності. Також Digital Smile Design дає можливість брати активну участь у створенні власної посмішки на всіх етапах лікування.

Тобто спершу — здійснюємо фото- й відеопротокол (на основі яких вам підбиратимуть форму та кількість вінірів), робимо цифрову модель зубів і прикусу, створюємо цифровий дизайн і виготовляємо попередній макет усмішки. Тобто ви отримуєте цифрову та надруковану пластикову модель усмішки. Після цього ми маємо можливість перенести прототип у ротову порожнину, приміряти попереднє моделювання і здійснити остаточні корекції. За бажанням ви можете показати фото усмішок, які вам подобаються, та висловити власні бажання.

Які рекомендації та протипоказання щодо встановлення вінірів?

Рекомендовано — неправильна форма чи розмір зубів; відновлення природного кольору зубних рядів; усунення великих потемнілих пломб (реставрацій); вирівнювання неоднорідності зубної поверхні; корекція після ортодонтичного лікування (вініри допомагають досягти ідеальної усмішки після виправлення прикусу брекет-системою; усунення міжзубних проміжків (треми, діастеми); психологічний дискомфорт, незадоволення усмішкою, навіть якщо зуби здорові.

До протипоказань належать: бруксизм, неправильний прикус зубів, захворювання ясен, захворювання зубів (карієс, пульпіт, періодонтит), руйнування зубів більш як на 50 %, погана гігієна порожнини рота; вініри не ставлять на молочні зуби.

Наскільки ви погоджуєтеся з твердженням, що люмініри є новим та перспективним напрямком в естетичній стоматології?

На відміну від класичних вінірів, під тонкі вініри з кераміки (люмініри) зуби не обточують, проте матують емаль для кращої фіксації пластинок. Однак усе залежить від вихідної ситуації, прикусу, форми та кольору. Консультація та цифрове моделювання створені спеціально для найкращого планування роботи. Наприклад, якщо є певні проблеми з прикусом, вініри можуть сколюватися в проблемних місцях. Перед виготовленням вінірів треба буде пройти ортодонтичне лікування і тоді встановлювати вініри. Наступна ситуація: зуби кольору а3 (жовті), або ж дисколорит — тонкими люмінірами не вдасться досягти кольору відбілених зубів (бліч, а їх, до речі, є три види найсвітлішого білого кольору), потрібне спершу відбілювання, а потім виготовлення вінірів.

В чому полягає секрет натурального вигляду зубів із керамічними вінірами?

Прорив у виготовленні керамічних вінірів вдалося зробити завдяки використанню новітнього матеріалу — маси на основі дісілікат літію, або склокераміки (вініри EMax). Матеріал відрізняється біологічною інертністю, високою міцністю й дозволяє з точністю відтворювати рельєф і відтінок природної емалі.

Найчастіше вініри ставлять на передню частину зубів у верхньому ряду. Все залежить від зони усмішки — це наскільки широко ви усміхаєтесь і скільки при цьому видно ваших зубів. Класично без кардинальної зміни кольору зубів це верхня фронтальна ділянка 6-8 вінірів. Якщо ми говоримо про білосніжну голлівудську усмішку, тоді це 10 зверху й 10 знизу.

Побутує думка, що навіть найякісніші вініри не довговічні — які найпопулярніші міфи про вініри ви можете спростити?

Одне з найпопулярніших питань пацієнтів: «Чи псуються зуби під вінірами?». Міф про карієс під вінірами легко руйнується за умови правильного догляду за вінірами.

Вініри, особливо керамічні, можуть прослужити все життя. Більшою мірою їхня довговічність залежить від якості цементу, на який клеїться накладка. Сучасні матеріали, що клеять, мають гарантію виробника на 15-20 років. Обов’язкові відвідування лікаря-стоматолога експерта один раз на пів року і професійна гігієна ротової порожнини теж один раз на пів року. Вініри потрібно чистити як і натуральні зуби. Важливо чистити їх правильно та дотримуватися рекомендацій стоматолога. Перед установленням обов’язково треба повністю вилікувати всі захворювання ротової порожнини.